Дома Видео Ибрахимовиќ на сред улица ја доби наградата „Златен тапир“ 🎥

Ибрахимовиќ на сред улица ја доби наградата „Златен тапир“ 🎥

Во неделата Милан беше прегазен од Интер во градското дерби со 3:0, Ибрахимовиќ во овој натпревар при резултат 1:0 имаше две големи шанси, но не ги реализираше.

Поради лошиот настап италијанскиот новинар, Валерио Стафели на Ибра на сред улица му ја додели наградата „Златен тапир“. Станува збор за награда која ја добиваат тренери или фудбалери кои потфрлиле во Серија.

Во продолжение погледнете како Ибрахимовиќ ја прифати оваа награда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Агуеро бил лош ученик: Зошто да ме интересира како се распоредени планетите кога никогаш нема да одам таму?

Не е никакво изненадување дека образованието на фудбалерите не им е силна страна. Голем бр…