Дома Топ вести Зошто Реал не купува во јануари?

Зошто Реал не купува во јануари?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Неколкуте слаби резултати и неубедливата игра на Реал Мадрид во последно време не го натераа клубот да реагира на трансфер пазарот.

Шпанска „Марка“ пишува дека ова не е случајно бидејќи клубот не верува дека може да има добар преоден рок во зима.

Според клубот засилувањата во јануари се поголем ризик, па затоа тие немаат ангажирано позвучно име од Емануел Адебајор на барање на Жозе Мурињо.

Претседателот Перез верува дека јануарскиот преоден рок не е погоден за промени и дека тогаш се прават само панични трансфери.

Претседателот очекува тимот набрзо да ја врати формата под водство на искусниот Анчелоти и да се подобрат резултатите, а на лето ќе прави големи трансфери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…