Дома Фудбал Италија „Зошто Ибрахимовиќ беше заменет? Да не е поради проба за Санремо?“

„Зошто Ибрахимовиќ беше заменет? Да не е поради проба за Санремо?“

Од вчера во центарот на вниманието на италијанските медиуми е дербито во кое Интер запиша убедлив триумф против Милан.

Ибрахимовиќ беше заменет кон средината на првото полувреме и тоа беше изненадување

. Тренерот Стефано Пиоли после натпреварот изјави дека Ибрахимовиќ побарал измена поради грч во мускулот.
Легендарниот играч на Интер, Никола Берти ја искористи таа ситуација да се пошегува на сметка на Ибрахимовиќ и неговото појавување на Санремо каде што ќе се појави наредната недела.

„Зошто Ибра излезе? Да не е поради проба за Санремо?“, иронично прокоментира Берти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…