Дома Фудбал Лига на шампиони Зидан: Сите очекуваме многу повеќе од Роналдо!

Зидан: Сите очекуваме многу повеќе од Роналдо!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан истакна дека очекува многу повеќе од Кристиано Роналдо, но дека не е загрижен што Португалецот не постигна гол во победата над Легија од 5:1.

„Сите сакаме Роналдо да постигне три, четири, пет голови. Имаше многу шанси вечерва, но даде гол во саботата и ќе постигне и следниот викенд. Сите очекуваме повеќе од Роналдо, и тој го знае тоа. Сепак, вечерва запиша две асистенции и тоа многу ми се допаѓа“, истакна Зидан.

На прашањето како е генерално задоволен од играта на својот тим, Зизу одговори.

„Среќен сум од резултатот и головите, но јасно е дека можеме уште да напредуваме. Балансот во одбраната никогаш не бил соврешн, но нашиот избор е да играме офанзивно и покрај ризикот. Важно е да даваме голови, а ние тоа го направивме“, заклучи Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…