Дома Фудбал Зидан реди рекод за рекорд!

Зидан реди рекод за рекорд!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Реал Мадрид остана непоразен во дербито со Барселона, што и беше главната цел на Зидан и неговите фудбалери пред Ел Класико.

Реал на Зидан со нерешениот резултат во Барселона го израмни рекордот на Реал со Мурињо од 17 натпревари без пораз на гостувањата во Примера.

Инаку, Реал е во серија од 33 натпревари без пораз во сите конкуренции, последен пат играчите на Зидан загубија во арил кај Волфсбург во Лигата на шампионите.

Оваа серија од 33 мечеви без пораз е втора најдолга во клупската историја, а трета во шпанскиот фудбал.

05-12zizu2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Инзаги и Лаутаро: Мора да бидеме перфектни

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Тр…