Дома Трансфер зона Зидан го пронајде новиот напаѓач во Волвс

Зидан го пронајде новиот напаѓач во Волвс

Деновите на Лука Јовиќ во Реал Мадрид се одбројани, ако им се верува на странските медиуми.

Имено, Јовиќ не се прослави во дресот на Кралевите и се чини дека повеќе не е во плановите на Зинедин Зидан.

Како што пренесуваат англиските медиуми, Зидан пронајде нов напаѓач за својот тим, а се работи за играчот на Волвс, Раул Хименез.

Секако дека ова, ако се реализира, ќе биде изненадувачки потег на Зидан, но Хименез има одлична статистика во Волвс.

Тој оваа сезона постигна 22 погодоци во дресот на Волците, а во прилог му иде и тоа што е различен тип на напаѓач од Бензема, кој моментално е прв избор во нападот на Реал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Бундеслигата има нов рекорд: Имаме нов најбрз играч!

Во Бундеслигата од сезоната 2011/2012 се мери брзината која фудбалерите ја достигнуваат за…