Дома Останати Кошарка Евробаскет Звезда и без Антиќ вечерва поуспешна од грчки Олимпијакос

Звезда и без Антиќ вечерва поуспешна од грчки Олимпијакос

0

Екипата на Црвена Звезда славеше над Олимпијакос со 89:78 во рамки на 20. коло во Евролигата.

Црвено-белите настапија без Антиќ и Фелдин, односно практично без најдобрите, но и така успеа да биде подобар противник.

Во таборот на белградскиот состав, затоа пак, се издвои Дилан Енис вечерва кој блесна па за 18 минути постигна 31 поен.

Олимпијакос се обиде да направи пресврт и наметна доминација во текот на третата четвртина, но расположената Звезда не дозволи изненадување.

Во таборот на Олимпијакос пак, најефикасен на мечот беше Спанулис со постигнати 14 поени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…