Дома Топ вести За што служи ВАР во Ла Лига!? Колку е регуларен натпреварот Гетафе – Сосиедад? (ВИДЕО)

За што служи ВАР во Ла Лига!? Колку е регуларен натпреварот Гетафе – Сосиедад? (ВИДЕО)

Од кога се врати Ла Лига после прекинот поради коронавирусот сведоци сме на голем број спорни одлуки. Овој пат не се во прашање Реал Мадрид или Барселона, туку натпреварот помеѓу Гетафе и Реал Сосиедад.

Два од трите гола кои се постигнаа на оваа средба беа нерегуларниот. Пеналот за Гетафе при 0:0 е очигледен прекршок во нападот, додека Јанузај изедначи после офсајд позиција. Чудно е што одлуката на судијата не беше променета ниту после прегледувањето на снимката.

Гетафе на крајот во овој натпревар победи со 2:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…