Дома Трансфер зона За нив вратата е веќе затворена: Анчелоти „отпишал“ четворица

За нив вратата е веќе затворена: Анчелоти „отпишал“ четворица


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанскиот гигант Реал Мадрид доживеа болен пораз од 1-3 против Барселона во шпанскиот Суперкуп, а тренерот Карло Анчелоти реши да отпише четири фудбалери.

„Марка“ објави дека Анчелоти повеќе нема да смета на десниот бек Алваро Одриозола, дефанзивецот Хесус Ваљехо, како и напаѓачите Еден Азар и Маријано Дијаз.

Овие фудбалери разочараа во Мадрид, а Анчелоти не планира да им дава повеќе шанса и затоа сака да ги продаде во најбрз можен рок.

Одриозола одигра 51 минута по враќањето од позајмица, додека Ваљехо не може да се избори со конкуренцијата, а клубот повеќе нема трпение ниту за Азар и Дијаз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…