Дома Видео За Мегваер газдата на Манчестер Јунајтед како да не постои 🎥

За Мегваер газдата на Манчестер Јунајтед како да не постои 🎥

Хари Мегваер го загуби местото во првиот состав на Манчестер Јунајтед, сепа ки понатаму е капитен на „црвените ѓаволи“ кога е на теренот.

Манчестер Јунајтед вчера го победи Њукасл во Лига Купот и го освои трофејот кој беше прв откако со овој клуб Мурињо ја освои Лигата на Европа. Еден момент од доделувањето на пехарот и медалите привлече посебно внимание.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Имено, Мегваер додека одеше кон местото на подигнување на пехарот од некоја причина го игнорираше актуелниот сопственик Аврам Глејзер. Интересно е што претходно се поздрави со човекот кој беше во близина на Глејзер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…