Дома Видео Зарем ова е можно? Големо промашување на Ибра

Зарем ова е можно? Големо промашување на Ибра

Во рамките на 21. коло во Серија А својот натпревар го одиграа Бреша и Милан.

Нападот во овој натпревар го предводеше Златан Ибрахимовиќ, кој во 40 минута имаше одлична шанса да го постигне вториот погодок во низа, но на крајот го направи едно од најголемите промашувања во кариерата.

Ибра доби одлична топка од Тео Ернандез, но од само неколку метри шутираше покрај голот.

На крајот, Милан ја совлада Бреша со 1:0, а стрелец на единствениот погодок беше Анте Ребиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Се сеќавате на волејот на Зидан? Во БиХ виден поспектакуларен волеј! (ВИДЕО)

Голем дел од поврзасните фанови сигурно се сеќаваат на волејот на Зинедин Зидан во финалет…