Дома Топ вести Заврши одморот и за Меси 🎥

Заврши одморот и за Меси 🎥

Заврши одморот и за Меси по освојувањето на Светското првенство, денес Аргентинецот се врати во Париз и се појави во тренинг-центарот на Пари Сен Жермен.

Меси доби одмор по освојувањето на Мундијалот во Катар, а сега ќе биде на располагање на тренерот Галтие.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Исто така од претходно медиумите најавија дека е договорено продолжување на соработката кое треба да се случи во најбрз можен рок.

Новиот договор на Меси би требало да има важност до 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…