Дома Луд Спорт Жена и обложувалница – опасна комбинација….настрада Вилијам Хил!

Жена и обложувалница – опасна комбинација….настрада Вилијам Хил!

0

Понекогаш за да добиете солидна сума во обложувалница не ви е потребно големо знаење, туку само среќа!

Пример за тоа ни е 59-годишната дама која за само 1 фунта, освои фантастични 574.000 фунти во обложувалницата на Вилијам Хил.

tiket

Таа изиграла 12 натпревари, а изборот го направила чисто случајно, односно нејзиниот син ги читал натпреварите на глас, а таа ги забележувала само тие кои и се познати нејзе.

Менаџерот на филијалата на Вилијам Хил, Карли Фолкнер изјави дека е ова е најголемата исплата во неговата кариера.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

ФОТО: Ана Ивановиќ ја објави фотографијата која долго ја чекавме

Поранешната српска тенисерка и првата тенисерка на ВТА листата, Ана Ивановиќ објави фотогр…