Дома Останати Ракомет ЕХФ за „бомбата“ на Лазаров: Годините за него се само бројка!

ЕХФ за „бомбата“ на Лазаров: Годините за него се само бројка!

Вчера екипата на Нант иако имаше иницијатива на крајот мораше да се задоволи само со бод против Бенфика (33:33).

Македонската ракометна икона во овој натпревар постигна еден гол, а тој беше вистинска номба од десетина метри. Ваквата мајсторија на Лазаров не помина незабележано и од ЕХФ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Косоротов со гол од половина терен и донесе реми на Русија 🎥

Полска и Русија одиграа 29:29 во натпревар кој не решаваше ништо во групата, но пресметкат…