Дома Видео Ефектен погодок на Пашалиќ, Аталанта во водство против ПСЖ

Ефектен погодок на Пашалиќ, Аталанта во водство против ПСЖ

Вечерва екипите на ПСЖ и Аталанта го играат првиот четвртфинален натпревар во ЛШ оваа сезона.

Како што се и очекуваше, гледаме возбудлив натпревар, офанзивна игра на двете страни, неколку шанси и за сега еден погодок.

Најголемото изненадување оваа сезона во ЛШ, тимот на Аталанта доаѓа во водство со голот на Палишиќ во 27. минута од натпреварот.

Ефектен погодок, кој уште повеќе ќе го направи натпреварот поинтересен. Уживајте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…