Дома Останати Кошарка НБА Ентони Дејвис потпишува договор вреден 190 милиони долари

Ентони Дејвис потпишува договор вреден 190 милиони долари

Ентони Дејвис се договорил со Лејкерси за договор вреден 190 милиони долари.

Дејвис во Лејкерси пристигна минатата година во трејд од Њу Орлеанс Пеликанс. Веднаш со овој тим успеа да стигне до шампионскиот прстен, а по крајот на сезоната можеше да бира каде сака да ја продолжи кариерата.

Лејкерси секако направија се за да го задржат. После долги преговори договор е постигнат. Дејвис ќе потпише максимален договор со Лејкерси вреден 190 милиони долари.

Минатата сезона Дејвис играше навистина одлично. Уфрлуваше 26.1 поени по натпревар и имаше 9.3 скокови по натпревар, покрај Џејмс беше клучен човек на патот до титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Гвардиола се плаши од ПСЖ, сака веднаш да потпише со Меси

Лионел Меси ова лето беше блиску до преселба во Манчестер Сити, но Барселона бараше да бид…