Дома Фудбал Репрезентации Емотивен момент: Нејмар се доближи до рекордот на Пеле и се расплака 🎥

Емотивен момент: Нејмар се доближи до рекордот на Пеле и се расплака 🎥

Една од најголемите ѕвезди на Бразил и ПСЖ, Нејмар постигна гол против Перу (4:0) и така се доближи до рекордот на Пеле, се искачи на втората позиција и сега има 68 голови на 107 настапи.

На Нејмар му недостасуваат уште 10 гола за да го надмине рекродот. После дуелот со Перу не можеше да си ги задржи солзите.

„Мојот сон секогаш бил да играм за Бразил. Не можев ниту да сонувам дека ќе дојдам до ваква бројка. За мене ова е многу емотивно…Многу работи се случија во претходните две години, живееме во едно необично време тешко за сите нас“, изјави Нејмар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…