Дома Фудбал Останато Емери ЗБЕСНА па ги обвини Кралевите: Реал сака да не дестабилизира (ФОТО)

Емери ЗБЕСНА па ги обвини Кралевите: Реал сака да не дестабилизира (ФОТО)

0

Унаи Емери е лут на шпанските весници кои Нејмар веќе го продадоа во Реал Мадрид.

Не можеше, а да не ги прокоментира наводите во шпанските медуми.

„Играчите се паметни и искусни. Тие се слични. се подготвуваат за Реал Мадрид, но надворешни работи сакаат да не пореметат. Некои луѓе очигледно од некој интерес тоа го прават“, истана Емери, па објасни за што се работи:

„На пример, најчитаниот спортски весник во Шпанија на насловната страна пласираше вест дека Нејмар заминува во Реал Мадрид, но ние во ПСЖ знаеме дека тоа не е вистина. Знаеме кој сака да не дестабилизира, но остануваме силни. Добро се штитиме“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Останато

Проверете

На интернет се појави првата фотографија на Санчез во новиот дрес

Алексис Санчез е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед, а се очекува тоа клубот да го потврди…