Дома Топ вести „Ел Класико“ битка за ѕвездата на Јунајтед!

„Ел Класико“ битка за ѕвездата на Јунајтед!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Скапо платениот француски репрезентативец, Антони Марсијал не е задоволен од својот статус кој го има кај Жозе Мурињо и се почести се шпекулациите дека ќе го напушти Манчестер Јунајтед.

Англиските медиуми пренесуваат дека Марсијал сака да ја промени средината, но не е заинтересиран да остане во Англија.

Интерес за него покажуваат двата најголеми шпански клуба, Барселона и Реал Мадрид кои сакаат да го доведат во своите редови.

Марсијал пристигна како голем талент на „Олд Трафорд“ и несомнено е огромен потенцијал, но кај Мурињо добива мала минутажа.

Шпанските медиуми тврдат дека Реал Мадрид е спремен да му понуди трампа на Јунајтед, така што Хамес Родригез ќе заврши на „Олд Трафорд“, а Марсијал на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Европската Суперлига повторно се формира?Сега со 80 клубови и никој ќе нема сигурно место

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Европската фудбалска…