Дома Фудбал Италија Елмас прослави гол против Џенова, ВАР го разочара (ВИДЕО)

Елмас прослави гол против Џенова, ВАР го разочара (ВИДЕО)

Денес во рамките од Серија А својот натпревар го играат Џенова и Наполи.

Во редовите на Џенова нашиот капитен Горан Пандев натпреварот го започна од клупата за резерви, додека Елмас на спротивната страна беше стартер. Елмас мрежата ја затресе уште во осмата минута, но ВАР му ја расипа радоста и го поништи голот поради играње со рака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гасперини: Ни се случи она што го зборуваше Мурињо

Стратегот на Аталанта Џампиеро Гасперини призна дека го боли поразот од ПСЖ кој неговата е…