Дома Видео Елмас играше еден час во поразот на Наполи од Барселона

Елмас играше еден час во поразот на Наполи од Барселона

Пријателски натпревар синоќа одиграа екипите на Наполи и Барселона, а победа оствари шпанскиот тим со резултат 2:1.

Нашиот репрезентативец Елиф Елмас одигра одлични 57 минути и доби комплименти од Карло Анчелоти кога беше заменет.

Нормално, овој натпревар не беше толку резултатски важен, но секогаш е убаво да оствариш победа.

Првиот погодок на овој натпревар беше виден во 38. минута, кога Бускетс ја донесе Барселона во водство од 1:0.

На изедначување се чекаше само четири минути, а стрелец за Наполи беше Умтити кој си постигна автогол.

Победата на Барселона ја донесе Иван Ракитиќ со гол во 79. минута. До крајот Наполи немаше сили да го изедначи резултатот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Симеоне: Ако Реал добива повеќе пенали, тоа е затоа што повеќе напаѓа

Последните неколку денови во Шпанија повторно се разгоре “војната“ помеѓу Реал Мадрид и Ба…