Дома Фудбал Италија Елмас го доби еден од најбрзите жолти картони во историјата на Серија А

Елмас го доби еден од најбрзите жолти картони во историјата на Серија А


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Maкедонскиот репрезентативец, Елиф Елмас го запишува своето име во аналите во италијанскиот фудбал, но не начин на кој најмногу би посакувал, туку со еден од најбрзите жолти картони во историјата на италијанскиот фудбал.

Елмас го започна натпреварот од првата минута, а по само 13 секунди се најде во бележникот на главниот судија.

Нашиот репрезентативец го собори Гудмнсон кој беше во налет и ако поминеше сериозно можеше да го загрози голот на Наполитанците.

Дефинитивно станува збор за еден од најбрзите жолти картони добиени во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Баерн Минхен лесно ја…