Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Еквадор го „нокаутира“ Катар на стартот на Мундијалот🎥

Еквадор го „нокаутира“ Катар на стартот на Мундијалот🎥

Катар стана првиот домаќин кој загубил на отварањето на еден Мундијал, откако беше надигран од Еквадор со 0:2.

Еквадорците од самиот старт покажаа дека се подобар тим и стигнаа до водство уште во 3-та минута, кој беше поништен од страна на ВАР поради офсајд.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Неколку минути подоцна Енер Валенсија беше прецизен од белата точка за водство на Еквадор. Истиот играч пред крајот на полувремето зголеми на 2:0.

Катар воопшто не успеваше да се закани кон голот на гостите и во второто полувреме, а Еквадор ја контролираше играта и покажа дека е компактна репрезентација која тешко прима гол.