Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Египетски коментатор почина за време на мечот со Саудиска Арабија

Египетски коментатор почина за време на мечот со Саудиска Арабија

0

Египет и Саудиска Арабија вчера одиграа возбудлив натпревар во последното коло од Групата А, кој на крај заврши со пораз на „Фараоните“ со гол примен во судиското продолжение.

Случувањата на теренот за жал, беа премногу возбудливи за поранешниот египетски тренер Абдел Рахим Мохамед кој почина од срцев удар за време на натпреварот.

Тој имаше улога на специјален коментатор во директниот пренос на националната телевизија кога падна во студиото, непосредно пред да го даде својот коментар за мечот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…