Дома Луд Спорт Драматични сцени во Хрватска: Фудбалер удри со глава во бетонски ѕид🎥

Драматични сцени во Хрватска: Фудбалер удри со глава во бетонски ѕид🎥

На натпреварот помеѓу Неретванац и Јунак во пониските лиги во Хрватска беше видена драматична сцена и за малку беше избегната трагедија.

Имено, Во 65-та минута од натпреварот при борбата за топката Филип Панџа падна и со главата удри во бетонскиот ѕид.

Прекинот траеше десет минути, а за среќа фудбалерот заврши без потешки последици.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…