Дома Останати Тенис До кога ќе доминира Ѓоковиќ? – Еве што вели Енди Мареј

До кога ќе доминира Ѓоковиќ? – Еве што вели Енди Мареј


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Поранешниот светски рекет број еден, Енди Мареј даде коментар за победата на Новак Ѓоковиќ на Ју-Ес Опен, кој му ја донесе 24. гренслем-титула во кариерата.

Ѓоковиќ настапи на сите четири финалиња оваа сезона, а дури на три успеа да победи, додека единствениот пораз го забележа од Карлос Алкараз на Вимблдон.

„По Вимблдон сите кажаа дека ќе следи промена во светскиот тенис, но мене не ми изгледаше така. Беше јасно дека Ѓоковиќ ќе доминира и понатаму.

Нема да прекине неговата доминација. Има многу фактори за тоа, а еден од нив е дека некој како Алкараз мора дополнително да се подобри и да ја зголеми конкуренцијата“, кажа Мареј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Тенисер нокаутираше судија и потсети на Ѓоковиќ 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Во последната рунда квалификации за …