Дома Останати Кошарка Дончиќ поминал низ тешки денови: Спиев по 13-14 часа дневно…

Дончиќ поминал низ тешки денови: Спиев по 13-14 часа дневно…

Ѕвездата на Далас маверикс, Лука Дончиќ не се прослави на Евробаскетот каде што неговата репрезентација испадна во четвртфиналето.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Дончиќ одигра неколку врвни натпревари, но сепак во дуелот против Полска разочара како и неговите колеги.

Словенечкиот кошаркар ја почнува претсезоната со Далас, а вели дека е одморен затоа што по Евробаскетот морал да спие по 13-14 часа.

„Сега сум во ред, по првенството спиев по 13-14 часа дневно. Успеав да се одморам. Целта ми е иста, а тоа е да се освои првенството. Се чувствувам добро во моментов“, вели Дончиќ.

Фантастичниот кошаркар минатата сезона во просек постигнуваше над 28 поени, девет скокови и осум асистенции во НБА-лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Сцена каква што немавме видено: Поп во мантија навиваше за Звезда под кошот 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Црвена Звезда вч…