Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ му ја „скрши кичмата“ на противникот, но неговиот соиграч промаши шут за победа (ВИДЕО)

Дончиќ му ја „скрши кичмата“ на противникот, но неговиот соиграч промаши шут за победа (ВИДЕО)

0
doncic

Младиот Словенец повторно имаше своја вечер, но Далас изгуби.

Минесота на гостувањето кај Далас дојде до победа со резултат 110:108, а Лука Дончиќ одигра одличен натпревар во кој имаше учинок од 27 поени, 12 скокови и 6 асистенции.

На една минута пред крајот при резултат 106:106 промаши шут за победа после што Таунс донесе предност за Минесота. Меѓутоа на крајот од натпреварот Дончиќ направи се што требаше, но неговиот соиграч не беше прецизен.

Со дриблинг му ја „скрши кичмата“ на ривалот, а потоа додаде до соиграчот кој промаши шут за победа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Џејмс Харден делеше пари на Бахамите кога виде дека децата ловат риба за да се прехранат (ВИДЕО)

Aсот на Хјустон во хуманитарна мисија. Џејмс Харден не одговори на повикот на Грег Попович…