Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ до 50-от трипл-дабл во НБА🎥

Дончиќ до 50-от трипл-дабл во НБА🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Далас со убедливи 127-99 го победи Денвер, Лука Дончиќ имаше уште една блескава партија, го постигна јубилејниот 50. трипл-дабл во НБА кариерата.

Дончиќ имаше 33 поени, 12 скока и 11 асистенции и стана само 10. кошаркар во историјата со 50 мечеви со трипл-дабл. Тој го оствари тоа во 278 меч во кариерата, еден помалку од бројот на мечеви кои му беа потребни на Џонсон. 

Резултати:

Вашингтон – Мајами 107:106

Кливленд – Шарлот 132:122

Филаделфија – Милвоки 110:102

Чикаго – Орландо 107:108

Хјустон – Индијана 91:99

Мемфис – Оклахома 121:110

Далас – Денвер 127:99

Њу Орлеанс – Бостон 109:117

Јута – Феникс 134:133

Голден стејт – Њујорк 111:101

ЛА Лејкерс – Детроит 128:121

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ирвинг најдобар на теренот на дебито, Далас славеше против Клиперс 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ На дебито на Кајри И…