Дома Останати Кошарка Дончиќ во најдобрата петорка на ЛОИ во Токио

Дончиќ во најдобрата петорка на ЛОИ во Токио

Словенија не успеа во Токио да освои медал иако играа навистина одлично и покажаа дека предводени од Лука Дончиќ можат да играат против најдобрите.

Во групната фаза беа супериорни, меѓутоа нивниот пат заврши во полуфиналето каде што беа поразени од Франција, а во мечот за бронза Австралија беше подобра од Дончиќ и друштвото.

Сепак, Дончиќ успеа да се избори за место во најдобрата петорка каде што се уште: Рики Рубио (Шпанија) Пети Милс (Австралија), Кевин Дурант (САД) И Руди Гоберт Франција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Подгорица го суспендираше Џејкоб Вајли

Tимот на Подгорица го суспендираше македонскиот репрезентативец Џејкоб Вајли откако не се …