Дома Фудбал Добра вест за Барселона пред Ел Класико

Добра вест за Барселона пред Ел Класико

Ансу Фати ќе биде спремен за гостувањето кај Реал Мадрид во првиот полуфинален натпревар од Купот,  објави „Мундо Депортиво“.

Шпанскиот репрезентативец го пропушти последниот меч против Алмерија во неделата поради мало истегнување на лигаментите на левото колено, но најверојатно ќе биде целосно подготвен за „Ел Класико“.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Чави Хернандез има многу проблеми и смета на повредените Роберт Левандовски, Осман Дембеле и Педри за гостувањето на „Сантијаго Бернабеу“, па ова е сигурно добра вест бидејќи Фати ќе биде спремен за игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…