Дома Фудбал Италија Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Анхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.

Ди Марија сезонава во Серија А запиша 26 настапи и четири голови, но не успеа да освои ниту еден трофеј.

„Завршивме еден тежок и компликуван период. Си заминувам со знаење дека го дадов максимум за овој клуб да продолжи да освојува титула, но тоа не беше возможно. Си заминувам со горчлив вкус во устата со неуспехот, но и со радост што добив многу пријатели во соблекувалната и на трибините. Им благодарам на соиграчите за љубовта која ја покажаа од првиот ден и го поздравувам сите Јувентини“, изјави Ди Марија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…