Дома Видео Дете кое собираше топки намерно удри фудбалер на Рома 🎥

Дете кое собираше топки намерно удри фудбалер на Рома 🎥

Рома вечерва на гости го победи Ајакс со 2:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Европа.

„Волчицата“ успеа да дојде до победа после пресврт во второто полувреме, а головите ги постигнаа Пелегрини и Ибанез. Но, интересен детал се случи пред самиот крај на натпреварот.

Во центарот на вниманието беше Калифиори кој сакаше да изведе аут, а детето задолжено да ги враќа топките намерно го удри играчот на Рома. Детето прво ја даде топката, а Калифири ја пушти напред, потоа одлучи да му се „одмазди“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…