Дома Македонски спорт Детали за понудата на Галатасарај: Фетих Терим лично го побарал Барди!

Детали за понудата на Галатасарај: Фетих Терим лично го побарал Барди!

Eнис Барди во овој период игра одлично во дресот на Леванте и кон себе го привлече вниманието на повеќе европски екипи.

Деновиве актуелна е веста за понудата од Арсенал, а денес беше објавено и дека за него интерес покажале двата најголеми турски клуба Галатасарај и Фенербахче.

По оваа вест во турските медиуми се појави и дополнување. Наводно, Фатих Терим лично имал телефонски раговор со Барди и му ја ветил 10-ката ако се реши да потпише за нив. Според информациите почетната понуда на Галатасарај до Леванте била 20 милиони евра.

Ќе потсетиме Барди во Леванте игра од 2017 година кога дојде од редовите на Ујпешт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хајдук ги промовираше Леонид Игњатов и Азер Омерагиќ

Двајцата млади талентирани македонски фудбалери Леонид Игњатов и Азер Омерагиќ денес беа п…