Дома Македонски спорт Мак фудбал Дерби за ледерката позиција во ПМФЛ: Шкупи гостува во Тетово кај Шкендија

Дерби за ледерката позиција во ПМФЛ: Шкупи гостува во Тетово кај Шкендија

Денеска на распоредот е дербито на 12. коло во ПМФЛ каде се среќаваат екипите на Шкупи и Шкендија.

Овој натпревар е со голема важност за двете екипи бидејќи ова е дуел за лидерското место во македонската фудбалска лига.

Домашниот тим на Шкендија е апсолутен фаворит на овој натпревар, иако и гостите од Скопје најавуваат победа и преземање на лидерското место.

Во останатите натпревари од 12. коло во ПМФЛ се среќаваат:

Работнички – Македонија ЃП
Силекс – Беласица
Академија Пандев – Пелистер
Струга ТЛ – Ренова

Сите натпревари се играат со почеток во 13 часот. Да потсетиме, вчера својот натпревар од 12. коло го одиграа Борец и Вардар во кој гостите славеа со 0:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…