Дома Фудбал Останато Дерби до дерби: Европските гиганти и летово ќе играат во САД

Дерби до дерби: Европските гиганти и летово ќе играат во САД


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


По трансферот на Меси во Интер Мајами, пристигнува уште една одлична вест од фудбалот за оваа земја.

Имено, Европските гиганти летово ќе учствуваат на еден од најсилните подготвителни турнири. Во САД ќе учествуваат: Барселона, Јувентус, Реал Мадрид, Милан, Манчестер Јунајтед и Арсенал.

Првиот натпревар ќе се игра на 22-ри јули помеѓу Барселона и Јувентус, еден ден подоцна се сретнуваат Реал Мадрид и Милан. Натпревари ќе се играат се до 2-ри вагуст кога силите ќе ги одмерат Јувентус и Реал Мадрид.

РАСПОРЕДОТ НА ТУРНИРОТ:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Гатузо е нов тренер на Марсеј

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Тоа што се најавуваше…