Дома Македонски спорт Мак ракомет Дербито на денот на Мундијалот ќе го судат Начевски и Николов

Дербито на денот на Мундијалот ќе го судат Начевски и Николов

Најдобрите македонски ракометни судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов се делегирани да го судат дербито на денот на Светското првенство во Шведска и Полска.

Денес се сретнуваа Унгарија и Португалија и ова ќе биде натпревар за првото место во групата Д.


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


 Доколку Унгариај победи сигурно ќе биде првопласирана, додека ако Португалците слават ќе се направи круг од три селекции каде што е и Исланд.

Дуелот се игра вечерва од 20:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Голот кој Манчестер Јунајтед го прими не е регуларен. Причината е малку познато правило

Луд натпревар во Турција полн со пресврти го одбележа 5. коло во Лигата на шампионите. По …