Дома Фудбал Лига на шампиони Денес е ждребот: Кој против кого во ЛШ?

Денес е ждребот: Кој против кого во ЛШ?

Кој на кого во Лигата на шампионите?

Денес од 12:00 часот е ждребот за Лигата на шампионите и очекуваме интересни дуел. Првите натпревари се играат на 16. и 17. февруари, односно 23. и 24. февруари додека реваншите ќе бидат во март (9. 10. и 16. 17.)

Носитли се победниците во групите, додека второпласираните се во вториот шешир, а јасно е и дека носителите ќе бидат домаќини во вториот меч. Постојат две ограничувања, екипи кои биле во иста група не можат една против друга, како ниту екипи од иста земја.

НОСИТЕЛИ

Баерн, Реал Мадрид, Манчестер Сити, Ливерпул, Челзи, Борусија Дортмунд, Јувентус и ПСЖ

НЕНОСИТЕЛИ

Атлетико, Борусија Менхенгладбах, Порто, Аталанта, Севиља, Лацио, Барселона, Лајпциг

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…