Дома Фудбал Репрезентации Демирал со интервенција на гол-линијата ја одведе Турција на ЕП! (ВИДЕО)

Демирал со интервенција на гол-линијата ја одведе Турција на ЕП! (ВИДЕО)

Исланд во 9-тото коло од групата Х во квалификациите за ЕП.

На Турција за пласман на на Европското првенство и беше потребен само бод во натпреварот со директниот конкурент. Избраниците на Сенол Гунеш на крајот одиграа 0:0 и така заедно со Франција се пласираа на ЕП.

Иако Турција имаше иницијатива најдобрата прилика ја имаше Исланд кога стоперот на Јувентус Демирал спречи топката да влезе во мрежата со интервенција на гол-линијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ибрахимовиќ: Рагник? Кој е тој?

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ повторно најави дека би можел да замине од Милан. Ибр…