Дома Останати Кошарка „Делиите“ го бранат Антиќ: Не те сакаат затоа што си наш…

„Делиите“ го бранат Антиќ: Не те сакаат затоа што си наш…


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Изминативе денови Перо Антиќ беше во центарот на вниманието откако на ракометниот спектакл се појави во дускер од Црвена Звезда.

Антиќ дојде во живо да го проследи натпреварот на 3. јануари помеѓу актуелните ракометни репрезентативци и ветераните, но најмногу по неговото појавување се зборуваше за дуксерот кој го носеше.

Јавноста жестоко го критикуваше и истакнуваше дека покажал непочитување кон Македонија со таквиот аутфит, а сега „Делиите“ му испратија порака на поддршка.

„Не те сакаат затоа што си наш, најдобро чувство е кога си ѕвездаш“, гласи пораката до Антиќ на вечерашниот натпревар помеѓу Звезда и Монако.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Македонецот Славевски гази: Со пет победи по ред обезбеди борба за шампионскиот појас!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Изминатата ноќ продолжи победничката низа на…