Дома Фудбал Лига на шампиони Две минути за пресврт: „Ѓаволите“ не дозволија изненадувње (ВИДЕО)

Две минути за пресврт: „Ѓаволите“ не дозволија изненадувње (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед дојдоа до пресврт над ЦСКА Москва во мечот од шестото коло во групата А во Лигата на шампионите.

ЦСКА поведе во финишот од првиот дел, со погодокот на Џагоев, но во продолжението тимот на Жозе Мурињо направи пресврт.

За неполни две минути Јунајтед постигна два погодоци. Прво Лукаку во 65. минута изедначи на 1:1, една минута подоцна Рашфорд беше прецизен за 2:1 и водство на „Црвените Ѓаволи“, кои по се судејќи ќе биде прв во групата А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Meсто отказ, нов договор: Последниот тим на табелата во Премиер лигата ја продолжи соработката со тренерот Купер

Иако Нотингем Форест е последен тим на табелата во Премиер лигата и се најавуваше промена,…