Дома Фудбал Двајца играчи на Реал не се појавиле на „Бернабеу“ поради Зидан?

Двајца играчи на Реал не се појавиле на „Бернабеу“ поради Зидан?

Реал Мадрид на домашен терен ја совлада Селта виго со 5-2 во рамки на четвртото коло од шпанската Ла Лига.

На трибините беа неколку познати личности, а многумина се изненадија кога во ВИП-ложата го забележаа Зинедин Зидан, кој на крајот на минатата сезона ја напушти тренерската позиција.

Зидан покажа уште еднаш колку му значи Реал Мадрид и реши да даде поддршка на неговиот поранешен клуб во дуелот против Селта.

Сепак, дел од играчите не се појавија на стадионот поради Зидан, а тоа се Герет Бејл и Лука Јовиќ, кои не се во најдобри односи со тренерот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…