Дома Фудбал Англија „Да завршев на четвртото место со Челзи, Абрамович ќе ме испратеше во Сибир!“

„Да завршев на четвртото место со Челзи, Абрамович ќе ме испратеше во Сибир!“

Израелскиот стручњак Аврам Грант е свесен дека критериумите во Челси се намалија, па 4-то место и пласманот во ЛШ се смета како успех.

Поранешниот тренер на Челзи се сеќава дека некогаш се беше поинаку и дека четвртото место не е доволно за да ја направи сезоната успешна.

„Сезоната е добра, може да се каже дека пласманот е прифатлив, но тоа не е успех. Ако би рекол дека четвртото место за Челзи е успех во Премиер лигата, Абрамович сигурно ќе ме испратеше во Сибир!”, изјави Грант.

Грант беше менаџер на Челзи во сезоната 2007/08, кога „сините“ завршија на второто место во Премиер лигата, а тој играше и во финалето на Лигата на шампионите, кое го загуби од Манчестер Јунајтед на пенали во Москва. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Солскјер по лудиот натпревар со изјава за – Мурињо и стативите во Скопје!

Манчестер Јунајтед денес како гостин го совлада Брајтон со 3:2 во навистина неверојатен на…