Дома Фудбал Англија Дарвин во 99-та минута му донесе победа на Ливерпул

Дарвин во 99-та минута му донесе победа на Ливерпул

Ливерпул запиша важна победа на гостувањето кај Нотингем Форест и тоа буквално во последната минута од мечот.

Ливерпул се мачеше да дојде до трите бода кај Нотингем форест, а победата дојде со гол во 99-та минута на Дарвин Нуњес.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Брентфорд и Челзи одиграа 2-2, а Тотенхем со пресврт стигна до триумф од 3-1 против Кристал Палас. 

Вест Хем славеше на гости со 1-3 против Евертон, а Њукасл со 3-0 го победи Вулверхемптон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Европска селекција ќе игра на Копа Америка

Фудбалскиот сојуз на Израел потпиша договор за соработка со Фудбалската конфедерација на Ј…