Дома Фудбал Дани Алвеш: Се враќам дома!

Дани Алвеш: Се враќам дома!

38-годишниот Дани Алвеш вчера и официјално се врати во Барселона како слободен агент.

Алвес за Барселона играше од 2008 до 2016 година и беше член на еден од најдобрите генерации која се појавила на фудбалските терени.

„Во последните пет години се борев како луд за да се случи ова. Не знаев колку ќе биде тешко да се вратам, но срцето ми кажуваше дека тоа ќе се случи. Се враќам во дом, кој никогаш не сум го напуштил. Се надевам дека овој сон ќе трае вечно“.

„Го чуствувам истиот ентузијазам како кога прв пат го облеков дресот на Барселона. Се надевам дека ќе му помогнам на клубот повторно да биде број 1 во светот“, изјави Дани Алвеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…