Дома Фудбал Дани Алвеш дојде бос на презентацијата🎥

Дани Алвеш дојде бос на презентацијата🎥

Ветеранот Дани Алвеш после неколку години се врати во Барселона и денес официјално беше претставен на „Камп Ноу“.

38-годишниот Бразилец го привлече вниманието затоа што на презентацијата дојде бос. Имено, причина за тоа е што во 2008 година кога прв пат дојде во Барселона беше по јадранки.

„Мило ми е што се вратив тука. Сакам да му донесам уште многу нови радости на тимот. Им кажав на пријателите дека првиот пат кога бев тука е нешто незаборавно. Ќе одговорам на теренот дека се уште сум играч кој може да игра во Барселона“, изјави Алвеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…