Дома Фудбал Дали Суарез на среде прес незабелижтелно го обвини Бартомеу?! 🎥

Дали Суарез на среде прес незабелижтелно го обвини Бартомеу?! 🎥

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез денес одржа прес-конференција на која се прости од Барселона.

Искусниот 33 годишне фудбалер ќе го напушти тимот од „Камп Ноу“ после шест години и 198 постигнати голови, а кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид.

Можеше да се забележи дека на Суарез му е тешко што заминува. Меѓутоа факт е дека е отпишан од Роналд Куман и клубот поради тоа сакаше да се ослободи од неговата голема плата.

Заедно со Бартомеу прес-конференцијата се појави претседателот Бартомеу. При едно прашање Суарез како да испрати симболична порака и го обвини претседателот.

„Се обвинуваш ли себе си за нешто?“, праша новинарот, а Суарез со главата покажа кон Бартомеу кој седеше покрај неговата десна страна после што се насмеа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Вчера се постигна голот од најголема далечина во Лига Европа!🎥

ПСВ славеше против Омонија во Лигата на Европа, но голот кој го постигна Гомез, фудбалерот…