Дома Фудбал Англија Грилиш се посрамоти: Не ја знаеше картата на Англија 🎥

Грилиш се посрамоти: Не ја знаеше картата на Англија 🎥

Ѕвездата на Манчестер Сити, Џек Грилиш се посрамоти кога во една забавна емисија од водителот беше запрашан да го пронајде својот роден град.

Грилиш е роден во Бирмингем, па доби задача да го пронајде на картата. Фудбалерот прво не знаеше дека пред него е картата на Англија, а откако му беше кажано искоментира дека не би можел да пронајде нешто и се тргна од кадарот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…