Дома Фудбал Англија Грилиш: Нема забава, Пеп ни забрани

Грилиш: Нема забава, Пеп ни забрани

Maнчестер Сити вчера го освои трофејот во Суперкупот победувајќи ја Севиља на пенали, а по овој триумф новинарите имаа посебно прашање за Џек Грилиш.

Грилиш беше фудбалерот кој најмногу се забавуваше по освојувањето на Лигата на шампионите, па новинарите го прашаа дали и сега ќе биде така.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Не, Пеп стави забрана. Сега си одиме дома да каснеме нешто здраво и да одмараме. Не чека нов натпревар…За три дена играме пак, па затоа немаме време за забави“, изјави Грилиш.

Истакна Грилиш и колку многу Манчестер Сити му значи на Пеп.

„На сите Пеп ни стави до знаење колку сака да донесе успех за овој тим, сакаме и понатаму да победуваме. Овој трофеј за нас е посебен бидејќи е прв во историјата на клубот“; истакна англискиот репрезентативец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…