Дома Фудбал Останато Го препознавате малото момче од фотографијата? Стана светска ѕвезда и ја освои Лигата на шампионите

Го препознавате малото момче од фотографијата? Стана светска ѕвезда и ја освои Лигата на шампионите

Многу децао д младинските категории сонуваат еден ден да станат големи ѕвезди и да играат за најдобрите клубови во светот, на некои тие соништа им се остварија.

Момчето од насловната фотографија е Весли Снајдер, поранешниот младинец на Ајакс и голема светска ѕвезда, а денес пензиониран фудбалер.

Фотографијата е направена пред големото дерби помеѓу Ајакс и ПСВ предводени од капитените Дени Блинд и Ервин Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Касано со критики за Конте: Разбира ли дека не е Гвардиола? Во ЛШ беа смешни!

Во овој момент Интер е лидер во Серија А и како што стојат работите тие сега се прв фавори…